ДЕНЬ ЧИСЛА «ПІ»

Дата: 14 березня о 09:43, Оновлено 18 березня о 09:59
Автор: Майєр І. П.

ДЕНЬ ЧИСЛА «ПІ»

14 березня у світі відзначають Міжнародний день числа «Пі», початкові цифри якого 3,14… Число «Пі» є мірилом всіх просторових форм, це математична константа, яка виражає відношення довжини кола до довжини її діаметру. Тож цей день завдяки вдало організованим вчителями математики Аліною Ільчук, Жанною Чернівчан та Мар'яною Троєцькою цікавим заходам став для ліцеїстів днем захоплюючої математики. Учні Путильського ліцею мали можливість дізналися про факти з історії виникнення числа «Пі», застосування його у різних сферах життя, обчислення кількості знаків після коми, про пам’ятники числу та кулінарні фантазії. Також всі ліцеїсти прослухали музичну композицію, яку створив американський музикант Майкл Блейк, поставивши у відповідність кожній цифрі звучання певної ноти. Найдопитливішим радимо читати далі:Історія виникнення числа "Пі".Вперше День числа «Пі» відзначили в 1988 році в науково-популярному музеї Експлораторіум в Сан-Франциско. Придумав це свято роком раніше фізик з Ларрі Шоу. Дату 14 березня він вибрав не випадково, адже у загальновідомому числі «Пі» цифри вказують на 3 (третій місяць в році), і 14 число березня.Традиції на День числа "Пі"Традиційно цього дня випікаються торти круглої форми, а також пироги та інші кондитерські вироби. Проходять конкурси на ідеальне кругле творіння. Одним з головних критеріїв для участі у конкурсі є розміщення числа «Пі» у центрі свого шедевра.Цікаві факти про День числа "Пі"

- Дата свята збігається з днем народження одного з найвідоміших фізиків – Альберта Ейнштейна, а також з датою смерті у 2018 році відомого фізика сучасності Стівена Хокінга

.- Значення числа «Пі» відіграє важливу роль при будівництві. Тому його намагалися отримати ще в доісторичні часи. Найточніше значення отримав відомий вчений Архімед, який жив у Давній Греції.

- Мнемоністи намагаються поставити рекорд із запам'ятовування послідовності знаків після коми числа «Пі». У Книзі рекордів Гіннеса зафіксовано рекорд, який поставив японець Хідеакі Томойорі. Він зумів відтворити без помилки послідовність у 40 тисяч знаків. На вивчення пішло понад 10 років.

- У послідовності знаків числа "Пі" немає логічних повторень, а це значить, що ця послідовність підпорядковується теорії хаосу.

- Про це число у 1998 році зняв фільм культовий режисер Даррен Аранофськи.

- Музику числа "Пі" можна почути завдяки таким музикантам, як Девід Макдональд. Він записав з допомогою фортепіано, як звучить число "Пі", якщо його взяти з точністю до 122 знаків після коми. Для цього кожному числу був привласнений свій порядковий номер на клавіатурі фортепіано з мінорною шкалою.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.